Zmätok v turnaji Flashpoint S3: Sťažnosti NiP boli vypočuté, ich zápas s Anonymo sa bude opakovať

  • Sebastián Soroka
  • 18. 05. 2021 22:15

Aktualizované 18.5 - 22:15: Nakoniec sa konalo iba opakovanie tretej mapy. NiP dokázali poraziť svojich oponentov najtesnejším možným výsledkom. Zaisťujú si tak postup do winner bracketu, zatiaľ čo Snax a spol. sa musia uspokojiť s posunutím do spodnej časti pavúka. Zápas ale za sebou zanechal kontroverziu, ktorá nemá obdobu.

Pôvodný článok:

Packet loss, kontroverzia i nevydarený debut pre Nicolaia "device" Reedtza. Takto by sa dal charakterizovať nedávny zápas medzi švédskym celkom Ninjas in Pyjamas (NiP) a Poliakmi z Anonymo. Zápas, v ktorom ťahali za kratší koniec NiP sa bude opakovať! Dôvodom sú zhoršené podmienky pre Škandinávcov, ktorí zápas odohrali s vysokým packet lossom.

Laicky povedané, packet loss je chyba, ktorá zabraňuje odosielaniu dátových informácii pre server. V CS:GO sa prejavuje napríklad tak, že vám hra vynecháva zvuky, pixeli sa nechcú načítať, máte neskorú odozvu... A práve tento problém postretol na tretej mape, hráčov NiP, ktorí svojim oponentom podľahli tesne 1:2 na mapy. Hráči bezprostredne po zápase podrobili organizátora veľkej kritike z (ne) zaobstarania kvalitných serverov, švédska organizácia sa neskôr začala u Flashpointu dožadovať nápravy v podobe anulovanie výsledku a opakovania zápasu. Ako už vieme, organizátor pristúpil na toto riešenie.

NiP predložili v sobotu žiadosť o opakovanie buď tretej mapy alebo celého zápasu. Zároveň vedenie švédskej organizácie dodáva, že riešenie problémov bolo mimo ich kontrolu. Po dôkladnom skúmaní problému, odvolaní (zo strany NiP - pozn.red.) a dôležitostí zápasu, sa League Ops (rada ligy - pozn.red.) rozhodla akceptovať žiadosť NiP a opakovať zápas“, znie zo strany organizátora.

Toto rozhodnutie samozrejme rozbúrilo početnú časť komunity a najväčšiu krivdu pochopiteľne cítia Poliaci. „Máme dojem, že Faceit je pod obchodným tlakom NiP. Môžete to vidieť na tweetoch organizácie, niekoľkých zamestnancoch a hráčoch (napríklad pri Nicolaiovi "device" Reedtzovi )“, píše vedenia Anonymo. Zároveň sa vo vyjadrení vraví aj o tom, že keď sa poľskí hráči dozvedeli o problémoch svojho súpera, tak dobrovoľne boli ochotní akceptovať zmenu servera, prípadne preloženie zápasu. NiP ale chceli pokračovať.

Zápasová "odveta" je naplánovaná na dobu neurčitú. Každopádne, na sociálnych sieťach nastala veľká vzbura proti tomuto rozhodnutiu a organizátor schytáva obrovskú kritiku. „Otrasné rozhodnutia od začiatku do konca. Nemalo sa to hrať, keď mali NiP problémy, malo to byť preložené. Podľa môjho názoru by sa zápas nemal opakovať“, reaguje Mathias "MSL" Laurindsen. Hviezda Astralis Lukas "Gla1ve" Rossander zase sparodoval názov Flashpoint a premenoval ho na "Trashpoint".

Celé to ironicky zavŕšil Janusz "Snax" Pogorzelski, ktorý navrhuje odvetu z fináloveho zápasu Eleague Major Atlanta 2017 medzi Astralis a Virtus.pro, pretože diváci v hľadisku boli až priveľmi hluční a hráči tak nepočuli zvuky z hry.

Či už ide o správne rozhodnutie alebo nie, nech posúdi každý sám. Nuž, na turnajoch, ktoré slúžia ako kvalifikácia na major by sa takéto veci stávať nemali. Faceit, ktorý je prepojený s Flashpointom, bol už v roku 2018 vo veľkých problémoch, keď po technickej stránke nezvládol prípravu Londýnskeho majoru. Podobná situácia nastáva aj teraz. Zdá sa, že zo svojich chýb z minulosti sa organizátor nepoučil a na krku má tak ďalší škandál.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.