Slováci siahali po postupe do playoff, v rozhodujúcom dueli nezvládli koncovku

  • Sebastián Soroka
  • 24. 08. 2021 19:02

Popri ceste Sinners v ESL Pro League ostali trochu v tieni národné výbery Českej a Slovenskej republiky v turnaji European Nations Cup 2021. Zatiaľ čo Česká republika svoje duely odohrala už včera, keď prehrou proti Chorvátsku prišla o nádej na postup do playoff, Slováci sa do bojov postavili až dnes. Žiaľ, ani ich ťaženie neprinieslo vytúžený úspech.

Fínálný výber pre European Nations Cup poskladal samotný Michal "KETUBOR" Csontoš. Podobne ako v prípravných zápasoch, aj teraz sa jeho výber orientoval okolo skúseného Erika "The Elive" Sitha, ktorému svojimi IGL schopnosťami dokázala sekundovať aj nová akvizícia Sampi, Tomáš "system" Zemko. Bez miesta neostali ani talentovaní mladíci Matúš "MATYS" Šimko a Lukáš "sAvana" Lintner pôsobiaci pod organizáciou ENTERPRISE Esports, respektíve eSuba. Príležitosť si vyslúžil aj hráč Dark Tigers, Kristián "heikkoL" Garbera. A svoju šancu v "nároďaku" dostal aj systemov spoluhráč Rudolf "Rutk0" Kovalčík. Nastúpil však až do druhého zápasu, kedy vystriedal spomínaného sAvanu.

Priebeh skupiny:

Slovensko vs Akuma (Ukrajina) 16:9

Vzhľadom na zloženie turnaja sa dá s čistým svedomím povedať, že Slováci sa ocitli v skupine smrti. Spoločnosť v skupine C im robil aktuálne 32.najlepší celok sveta, Akuma a rumunský tím Nexus. Práve Akume sa v minulosti podarilo zdolať aj Natus Vincere. Tím pod taktovkou KETUBORa však vstúpil do zápasu tou správnou nohou a Ukrajincov už od začiatku dostával pod tlak. Po vyhranej prvej polovici 10:5 to nakoniec The Elive. a spol dotiahli k výhre 16:9.

Slovensko vs Nexus (Rumunsko) 15:19

Zápas proti Rumunom mal už o čosi vyrovnanejší priebeh. Stretnutie vo veľkom ovplyvnili technické problémy. Slováci si budovali pomerne komfortný náskok, ale Rumuni ich dokázali stiahnuť a vyrovnať na stav 14:14. Rodáci spod Tatier si následne pripísali vyhrané kolo, avšak súper si nakoniec vydobyl predĺženie, v ktorom už bol nekompromisný a zvíťazil pomerom 19:15. Nezvládnutým zápasom proti Nexus tak zhasli aj nádeje Slovákov na turnajový triumf.

Výber slovenskej reprezentácie:

Erik "The Elive" Sith
Tomáš "system" Zemko
Matúš "MATYS" Šimko
Kristián "heikkoL" Garbera
Lukáš "sAvana" Lintner
Rudolf "Rutk0" Kovalčík

Michal "KETUBOR" Csontoš - tréner
David "frozen" Čerňanský - posila pre playoff

Zdroj titulnej fotografie: eSuba.cz

KETUBOR je trénerom slovenskej reprezentácie pre European Nations Cup 2021 Facebook/eXtatus

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.