NiP vymieňajú kapitána, do tímu sa pripája Hampus

  • Martin Bukovský
  • 19. 05. 2020 17:45

Nečakaná správa prichádza z radov švédskeho Counter-Striku. Jedná sa o organizáciu NiP. Tí totiž menia kapitána a in-game-leadera. Skúseného Jonasa "Lekr0" Olofssonna vymieňa mladý Hampus "hampus" Poser. Za posledné mesiace sa NiP až tak nedarilo. Po výmene trénera očakávali výsledky, no tie však neprichádzali. 9. miesto v ESL Pro League Europe a 5. miesto v ESL One: Road to Rio – Europe nie je zanedbateľný výsledok, no Švédi toho asi očakávali viacej.

Preto sa rozhodli vymeniť ich in-game-leadera. Do tímu vstupuje Hampus. Ten už v minulosti hrával s jeho terajšími spoluhráčmi. S ReZom hrával ešte v roku 2016 v Epsilone, v roku 2017 v Godsente s Twistom a ešte do nedávna s Naawkom v Gamerlegione. Práve GamerLegion bola Hampusova posledná zatávka. Jeho tím sa totiž rozpadol už 2 mesiace dozadu. Nesmieme ale zabudnúť na pravidlo v Road To Rio, pre ktoré sa NiP odráta 20% ich RMR (Regional Major Ranking) bodov. Situácia kvalifikovať sa na Major sa pre NiP ešte viac komplikuje, kedže už stratili pár bodov odchodom dvoch legiend F0resta a GeT_RiGhTa. Strácajú tak 240 bodov, čo ich posúva o 2 mieste v celkovom RMR tesne pod Styka s Godsentom.

Vyjadrenie samotného Hampusa:
Som veľmi rád za možnosť hrať za NiP. Naozaj sa pre mňa sen stal skutočnosťou. Taktiež sa teším na to, že budem hrať so svojimi bývalými spoluhráčmi ale hlavne kamarátmi a nemôžem sa dočkať, kedy začneme spolu spolupracovať a dosiahneme veľké úspechy spoločne.

Zostava NiP tak vyzerá následovne:
Simon "twist" Eliasson
Tim "nawwk" Jonasson
Fredrik "REZ" Sterner
Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora
Hampus "hampus" Poser

Björn "THREAT" Pers - tréner

Jonas "Lekr0" Olofsson - lavička

Hampus dostáva šancu ukázať, čo je v ňom Photo by Fragbite

Ohodnotit

1

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.