Vyčerpanie znovu útočí, tentokrát je jeho obeťou nawwk z NiP

  • Sebastián Soroka
  • 16. 09. 2020 18:15

Zdravotné problémy, či už psychického rázu alebo toho fyzického začínajú trápiť čoraz viac pro-hráčov, výnimkou nie je ani hráč NiP Tim “nawwk” Jonasson. Organizácia sa ho rozhodla uvoľniť zo zápasového tempa, potom čo sa u neho začali prejavovať známky vyčerpania.

22-ročný Švéd by mal mať pauzu do 15.10.2020. Dôvodom je začatie turnaja DreamHack Open Fall, na ktorý obdržali NiP pozvánku. Dovtedy sa švedský tím predstaví už iba v dvoch zápasoch v rámci ESL Pro League 12, kde sú už ale ich šance na postup do playoff iba v teoretickej rovine. Miesto v zostave zaplní coach Björn "⁠THREAT⁠" Pers. Pers navyše upozorňuje nato, že tier 1 scéna čím ďalej viac kladie na hráčov čím ďalej tým väčšie požiadavky, čo sa týka ich prípravy. Hráči musia byť neustále prípravení a robiť pritom čo najmenej chýb. Nečudo tak, že potom častejšie stretávame s vyčerpaním.

Nawwk bol v aktívnej zostave ninjov zhruba 8 mesiacov. Ešte pred vypuknutím pandémie koronavírusu sa zúčastnil dvoch LAN eventov, kde však so svojimi spoluhráčmi veľa vody nenamútil. Po presune na online serveri podával jeho tím priemerné výkony.

Vyjadrenie vedenia organizácie Ninjas in Pyjamas:

Mentálna a fyzická pohoda je pre nás ako esportovú organizáciu nevyhnutná. Zameriavame sa nato, ako naši hráči reagujú na naše tréningové plány a s Timom sme sa rozhodli, že si dá pauzu a naše úsilie bude smerovať k tomu, aby sme znížili jeho záťaž, keďže sa z toho môže neskôr stať oveľa väčší problém, ktorý by ho odstavil z hry na oveľa dlhší čas. Veríme, že pri tomto postupe ho uvidíme na serveroch skôr ako neskôr.

NiP sa budú musieť na najbližšie zápasy zaobísť bez nawwka Photo by HLTV.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.