Gla1ve bojuje so zdravotnými problémami, do hry je povolaný JUGi

  • Sebastián Soroka
  • 19. 05. 2020 11:23

Najväčšiu IGL hviezdu súčastnosti Lukasa "gla1ve" Rossandera, čaká minimálne trojmesačná pauza. Dôvodom sú zdravotné problémy. Prázdne miesto v zostavy vyplní najnovšia akvizícia tímu, Jakob "JUGi" Hansen.

Ako píše Gla1ve na svojom twitter účte, učinil najťažšie rozhodnutie vo svojom živote. Posledné tri mesiace mal 4-násobný major šampión príznaky stresu a vyhorenia. Aj napriek tomu, že sa snažil situáciu riešiť, jeho problémy stále pretrvávajú. Spoločne so svojim doktorom tak dospel k názoru, že pauza bude nevyhnutná.

Šancu tak dostane bývalý hráč North Esports a posila z posledných dní, JUGi. Zdá sa, že angažovanie nových hráčov bol premyslený ťah presne kvôli takýmto situáciam. Bude ale zaujímavé sledovať Astralis bez ich IGL. JUGi je totiž primárne AWP hráč. Astralis ešte majú v zálohe es3taga, avšak ten sa môže k Dánom pripojiť až 1.7.2020, kedy mu definitívne vyprší zmluva s Heroic a navyše ani es3tag nemá s IGL pozíciou skúsenosti. Nakoľko sa ale teraz všetky eventy hrajú formou online, tak by to nemusela byť až taká citeľná strata. Callovať im bude môcť coach Zonic. Niektoré správy hovoria aj o tom, že na callovanie sa pripravuje Magisk. Nuž, jedno je isté, legendárny tím mení zostavu po viac ako dvoch rokoch.

Vyjadrenie Gla1va k aktuálnej situácii:

Dlhšiu dobu som mal symptóny stresu a vyhorenia. Moji spoluhráči a organizácia Astralis sa mi snažili pomôcť mnohými spôsobmi a prekonať tento problém. Keďže to stále pretrváva, tak ja a môj doktor sme sa rozhodli, že potrebujem pauzu a včera som svoj preukaz práce neschopnosti odovzdal organizácii Astralis.

Nasledujúce 3 mesiace využijem na úplný odpočinok a potom sa vrátim späť do tímu.

Chcem povedať jedno veľké ďakujem mojim spoluhráčom a organizácii za porozumie a pomoc pri situácii akou je táto. Môže byť ťažké zaradiť zdravie na prvé miesto, ale zistil som, že to je potrebné.

Aktívna zostava Astralis vyzerá nasledovne:
Nicolai "device" Reedtz
Jakob "JUGi" Hansen
Peter "dupreeh" Rasmussen
Emil "Magisk" Reif
Andreas "Xyp9x" Højsleth

Zdroj titulnej fotografie: Liquipedia.net/DreamHack

JUGiho čaká premiéra vo farbách Astralis Photo by ESL

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.