Fnatic sa rozhodli ísť medzinárodnou cestou. Lídrom švédskeho giganta sa stáva skúsený ALEX, šancu dostáva aj mezii

  • Sebastián Soroka
  • 03. 08. 2021 19:30

Historický miľnik pre organizáciu Fnatic a jej Counter-Strikovú sekciu. Vedenie po dlhých rokoch siaha po posilách mimo škandinávskeho polostrova a víta v tíme hneď dvoch hráčov z Veľkej Británie. Novými členmi jednej z najúspešnejších organizácii všetkých čias sa stávajú Alex "ALEX" McMeekin a William "mezii" Merriman.

Humbuk z posledných týždňov bol tak opodstatnený. Už skôr sme na základe správ z francúzskeho portálu 1pv.fr informovali o tom, že Fnatic javia eminentný záujem o britského in-game leadra a jeho krajana.

Bolo to intenzívne letné obdobie, posudzovanie a hodnotenie všetky možností pre budúcnosť Counter-Striek zostavy Fnatic. Analyzovali sme viac ako sto hráčov, aby sme vytvorili kompletne holistický pohľad na naše možnosti, ktoré sme mali počas tohto obdobia k dispozícii. Po prvom starostlivom zvážení sme sa rozhodli, že najlepšou možnosťou pre nás bude vybudovať medzinárodnú zostavu, aby sme si zaistili čo najlepšie možnosti pre splnenie nášho cieľa a vízii. K švédskej CS:GO scéne máme obrovský rešpekt a úctu, avšak cítili sme, že medzinárodná zostava nám poskytne väčšie možnosti a najlepšiu flexibilitu pre budúcnosť“, opisuje náročné rozhodovanie tréner tímu Andreas "Samuelsson" Samuelsson.

So švédskymi hráčmi sa tak budú kombinovať odchovanci britskej scény. Práve ALEX si musí po zbabranom pôsobení v Cloud9 napraviť povesť. O jeho miesto sa usilovne hlásil aj Mathias "MSL" Laurindsen, podľa všetkého však nebol organizáciou Fnatic ani len kontaktovaný. “Alex je vysoko kvalifikovaný, má kvantum skúsenosti a je známy svojim profesionálnym prístupom k role IGL“, vychvaľuje svojho nového zverenca 30-ročný coach.

Alexovi však v novom tíme nebude smutno za domácou scénou, nakoľko s ním do celku Fnatic prichádza aj spomínaný mezzi, s ktorým sa už dôkladne pozná z Cloud9. “Sledovali sme ho už dlhú dobu a máme pocit, že má všetko, aby sa stal najlepším riflerom v hre. Nielenže máme pocit, že William je veľmi všestranný, ale v kombinácii s jeho vynikajúcimi komunikačnými schopnosťami je považovaný za zdatného spoluhráča, cítime, že má obrovský potenciál.

Novú zostavu Fnatic uvidíme najbližšie v akcii na turnaji ESL Pro League S14, kde si okrem iného svoju veľkú premiéru na svetom poli odbije aj český celok SINNERS.

Zostava Fnatic vyzerá nasledovne:

Freddy "KRIMZ" Johansson
Ludvig "Brollan" Brolin
Jack "Jackinho" Mattsson
Alex "ALEX" McMeekin
William "mezii" Merriman

Andreas "Samuelsson" Samuelsson - coach

Zdroj titulnej fotografie: Liquipedia.net/ESL

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.