EPL S15: Movistar Riders šokovali všetkých, postúpili aj Liquid

  • 28. 03. 2022 08:55

Po rozuzlení skupiny A a B, nám skončila už v poradí tretia skupina C. Tá nám priniesla ďalšie zaujímavé príbehy a opäť predviedla ako nevyspytateľný môže Counter Strike byť. Komu sa darilo najlepšie a čo nám táto veľmi vyrovnaná skupina odkryla?

Movistar na vrchole skupiny

Do minulotýždňových zápasov prišli ako najväčší favoriti hráči okolo nafanyho pod menom Players. Nakoniec sa tak ale nestalo a prvé miesto pre seba urvali Španielski ostrostrelci z Movistar Riders. Družina z pyrenejského polostrova predviedla svoju kvalitu a podobne ako minulú sezónu ESL Pro League, kde postúpili cez Sinners sa ukázalo, že im tento typ turnaja náramne sedí.

Liquid prekvapili, Players sa posúvajú ďalej

Pekné výkony počas celého turnaja podávali zostavy pochádzajúce z Ruska a USA. Odchovanci tímu Gambit boli favoritmi, ale zaváhali v skupine práve proti víťazom. Napriek tomu sa kvalifikovali do vyraďovacej fázsturnaja pomerne presvedčivo. Zaujímavé však bude pokračovanie príbehu ohľadom ich pôsobenia pod vlajkou tímu Gambit.

Podobne sa darilo aj tímu Liquid. Tým sa nepodarilo víťazne odísť zo vzájomného duelu s Players a Movistar. Inak to zo strany legendy Amerického CSka boli zaujímavé zápasy, v ktorých dokázali, že s nimi môžeme počítať ako s tímom, ktorí môže trápiť v ďalšej fáze kohokoľvek.

Sklamanie pre BIG a Godsent, statočné boje Astronautov

Výsledok skupiny určite nedopadol podľa predstáv pre hráčov pod záštitou organizácie BIG. V piatich zápasoch Nemci odohrali iba 10 máp. To znamená, že sa im buď podarilo presvedčivo uspieť alebo nešťastne vyhorieť. Určite však nie sú spokojní s štvrtým miestom a koncom v turnaji.

Podobné pocity majú aj Brazílčania, ktorí na turnaj prišli so stand-inom na AWP v podaní HEN1ho. Jediný víťazný duel prišiel proti outsiderovi skupiny a to určite nie výsledok, ktorý čakali. Pred začiatkom boli stavaní do možnej pozície čierneho koňa a oni boli tým tímom, ktorý mal prekvapiť , hráči však zlyhali.

Sympatické zápolenie predvádzala zostava Party Astronauts. Nepodarilo sa im ukoristiť ani jedno víťazstvo, i keď neraz potrápili svojich súperov a pár krát do konca odišli s ukoristenou mapou. Dokázali, že do Dusseldorfu neprišli na výlet a bojovali aj keď nemali svoju zostavu úplne kompletnú a do ich zápasov naskakoval ptr ako stand-in.

Zdroj titulnej fotografie: ESL

Source: SC PGL Esports S.R.L.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.