TOP15 Blogg1s #9

  • 22. 01. 2020 17:05

Blogg1s hraje primárne so zbraňou AWP. Svojím playom už nejaký ten piatok dokazuje, že je kvalitný hráč. Prvýkrát sme o ňom mohli viac počuť v roku 2017, kedy bol súčasťou Gunrunners, s ktorými sa kvalifikoval na Rog Cool Finals. Neskôr si taktiež obliekol dres Eclot Gaming, Gravity, eXtatusu až sa napokon v lete 2019 stal hráčom eSuby, v ktorej zaznamenal prvé víťazstva. Hráčom eSuby je do dnešného dňa a pre tento rok by v nej mal mať profesionálne podmienky. Čim bol jeho rok 2019 taký výnimočný, že si vyslúžil miesto v našom rebríčku?

Blogg1s (prvý zľava) na ROG Cool finals 2017 v drese Gunrunners. On a jeho spoluhráči vtedy vo finálovom zápase nestačili na tím okolo Frozena, eXtatus. Photo by Gunrunners

Blogg1s pre rok 2019 neplánoval meniť svoj tím a pokračoval tak vo svojom dobrodružstve s eXtatusom. Začiatkom roka sa k nemu pripojil Hones. Nie všetko ale v novej zostave klapalo tak, ako by malo. Časom totiž došlo v tíme k rozdielnym názorom. Tieto nezhody vyvrcholili odchodom Weama, vtedajšieho in-game leadeara . Našťastie nájsť náhradu netrvalo nejako dlho a nová pätica tak vďaka príchodu Pechyna mohla byť kompletná.

Hlavní důvod změny byl odlišný pohled na hru mezi mnou a weamem. Došli jsme do takové fáze, kdy se tým rozhodoval jestli zůstane hrát se mnou nebo s ním. Najít páteho hráče nebylo zrovna obtížné, protože pár dní na to esuba oznámila novou sestavu a pechyn se ocitnul bez týmu. Stačilo pár zpráv, aby si pechyn uvědomil, že nechce jít hrát jen kvůli penězům do jiné sestavy a náš finální lineup byl na světe.

Po týchto zmenách tak na scénu prišla nová zostava. Svoj debut si podobne ako mnohé iné nové pätice odbila na LAN turnaji v slovenskej Žiline. Konkrétne to bola Uniza Masters. Extatus mal približne mesiac na tréning a zohranie. Blogg1s zakončil turnaj so slušným K/D ratiom 1,29. S tímovým výsledkom ale spokojný byť nemohol. Predsa len skončiť štvrtý je skoro to isté, ako skončiť posledný. Vo svojich spomienkach na tento turnaj však našiel aj pozitívne veci.

Uniza byla naše premiéra v nové sestavě. Trénovali jsme asi měsíc a byl to jen první náznak toho, jak by naše hra mohla vypadat. S umístěním rozhodně nejsem spokojený, ale dokázali jsme zahrát pár slušných map a poslední zápas pro nás skončil bohužel po smolném prodloužení proti VVV.

Blogg1sová podarená akcia proti tímu Universe

Dva mesiace po Unize prišla na rad veľká skúška. Extatus sa kvalifikoval na turnaj do Poľska. Na tomto turnaji mali svoju účasť potvrdenú tímy ako sú Ago, Sprout či Winstrike. Pre Blogg1sa to bola taktiež prvá lanka mimo CZ/SK. Celý tím spoločne s coachom Dod1m sa na turnaj zodpovedne pripravoval. Nanešťastie eXtatus vychytali veľmi ťažkú skupinu. Ani to ich však neodradilo a po úvodnej prehre proti Ago dokázali zdolať tím PACT. V decider duely ale opäť nestačili na AGO a s turnajom sa tak museli rozlúčiť. Aj napriek tomu, že Blogg1sovi konkurenti boli profesionáli a mali spolu na serveri nahratých viac hodín, tak ich so svojím tímom dokázal potrápiť. Z turnaja tak rozhodne mohol odísť so vztýčenou hlavou. Zážitok a skúsenosti ho budú sprevádzať počas celej kariéry. Navyše Blogg1s ako jediný zo svojho tímu dosiahol za celý turnaj zelené čísla. Práve na tomto turnaji ukazoval, že ma v sebe veľký potenciál.

Na lanku jsme se připravovali poctivě. Dod1 nakoukal dema soupeřů a jeli jsme tam připravení, bohužel jsme chytili nejtěžší skupinu. AGO v té době byl dvacátý nejlepší tým na světe. Měli určitě nahráno spolu daleko více a taky to tak vypadalo. Je rozdíl hrát proti týmu, který se už tomu nějaký ten rok profesionálně věnuje. Mají spoustu času na fixování všech problémů a nejmenších detailů, které potom ve finále rozhodují zápasy. Ale zahrát si na takovém turnaji nám dalo spoustu zkušeností a hlavně to byl parádní zážitek.

Blogg1sové výkony počas roka 2019

Po výlete v Poľsku prišlo na rad vyvrcholenie Fortuna Cool ligy 5. Extatus si najprv hravo poradili s mixom xDDD, ktorí navyše nemali podľa pravidiel na turnaji čo robiť. Aj práve po tomto zápase sa Blogg1s k tejto situácii vyjadril a nechápavo sa pýtal, ako je možné, že admini toto vôbec dovolili. Jeho reakcia si vyslúžila veľké uznanie u ostatných hráčov, ktorí boli kvôli tomuto rozhodnutiu adminov ukrivdení. Späť ale k zápasom. Vo finále narazili eXtatus na favoritov z tímu Brute. Hralo sa BO5 finále a eXtatus už viedol 2:0 na mapy. V tom sa ale niečo zlomilo a Brute dokázali vývoj zápasu otočiť vo svoj prospech a napokon zvíťaziť. Pre diváka ale jednoznačne išlo skvelú podívanu. Každopádne pre Blog1ssa a spol. to bola veľmi bolestivá prehra.

Nebudu lhát, taková prohra strašně zamrzí. První dvě mapy jsme na serveru dominovali a potom z ničeho nic jsme se nechytali. Brute to zvládli parádně psychicky a předvedli pravou TOP1 psychiku, o které se potom pár měsícu ještě mluvilo.

Možno trochu šokujúco po LAN finále, no Blogg1s oznámil svoj odchod z tímu. Toto rozhodnutie bolo bolo nechápavé a šibeničné zároveň, keďže bol Dominik zmluvne stále viazaný s eXtatusom. Neskôr mu však záchranné koleso hodili Dark Tigers, respektíve eSuba ale o tom neskôr. Prečo muselo vlastne prísť k tomuto rozhodnutiu?

Potřeboval jsem změnu, nebylo to zrovna nejlepší období. Paradoxně jsme měli nejlepší výsledky za celou dobu společného hraní, ale mimo hru, to tak růžové nebylo. Rozhodl jsem se, že nechci dále pokračovat i za cenu toho, že si možná nikde jinde nezahraji skrz problémy se smlouvou.

Blogg1s počas jeho účasti na Good Game League kvalifikácii v Poľsku. Photo by eXtatus

Dominik dostal možnosť pôsobiť na pár laniek v drese Dark Tigers. S tými na PLAYzone challenge obsadil štvrté miesto a na Quietus Day sa dostali na bedňu po zisku bronzových medailí. Odchádzať sa mu veľmi nechcelo. Predsa len v tíme sa cítil komfortne a dá sa povedať, že tam našiel opäť herné šťastie. Zmluva s eXtatus mu však nedovoľovala naďalej zotrvať u temných tigrov, aj keď mali DTG viacero pokusov o jeho vykúpenie.

Myslím si, že jsme si v DTG sednuli perfektně. Obě dvě lanky s nimi byl neskutečný zážitek. Jediná škoda bylo umístění, protože na obou lankách jsme mohli skončit rozhodně o něco lépe. Popravdě jsem ani nechtěl odcházet, ale byl jsem vázaný furt smlouvou u eXtatusu a ten mi oznámil, že se nedohodli na podmínkách přestupu s DTG.

Záchranné koleso mu ale hodila eSuba. Nová zostava modrej krvi vyzerala veľmi silne a nádejne. Očakávania od nej tak boli len tie najvyššie. Pravidelne sa u nich organizovali teambuildingy, respektíve bootcampy. Nová pätica vedená Benq1m sa snažila vydobyť si pozíciu jednotky na našej scéne. Paradoxne ale pri tých očakávaniach nezvládla svoju prvú väčšiu skúšku. Na offline kvalifikácii na Tiger Masters totiž skončila až štvrtá. Prišlo ale finále Fortuna Cool Ligy 6 a tam už reprezentanti eSuby dokázali zvíťaziť. Ak neberieme do úvahy Blogg1sové vyhrané lanky v mixoch, tak toto bola jeho premiéra na najvyššom stupienku

Měli jsme neskutečnou firepower v podání Zedka a Shocka. Hlavátoři, jak se patří. Do toho se o taktickou přípravu staral Leckr s benq1m. Myslím si, že jsme měli daleko větší potenciál než jsme předvedli. Co se týče forgames kvalifikace, absolutně jsem to vypustil z hlavy a nic to pro mě neznamenalo. Pro nás bylo hlavní vyhrát Cool ligu, Forgames a připravit se pořádně na MČR.

Esuba po úspešnom grandfinále na Tiger Masters. Blogg1s sa nachádza v strede. Photo by eSuba

Vo svojich skvelých výkonoch pokračovali hráči aj naďalej. Titul si pripísali aj na Tiger Masters. Finále tohto turnaja sa dokonca vysielalo aj v televízii. Pochopiteľné Blogg1s a spol. boli s priebehom celého eventu veľmi spokojní. Mrzieť ho ale mohlo to, že sa finále odohralo ešte pred víkendom.

Tiger Masters byla perfektně zvládnutá lanka, co se týče organizace. Jediná škoda byla, že se zápasy hrály ve čtvrtek a pátek. Na akci přišlo minimum lidí, takže to je takové malinké mínus. O víkendu se tam hrála potom AGA, kde už bylo plno a byl to neskutečný zážítek. Co se týče herní stránky, turnajem jsme prošli bez ztráty mapy, takže jsme určitě byli spokojení s našim výkonem.

Na radu prišlo vyvrcholenie sezóny, MČR 2019. Esuba bola jednoznačne najväčší favorit na titul. Zo začiatku sa im predikcie podarilo naplňovať, potom ale prišlo zakopnutie, ktoré sa s nimi koniec koncov tiahlo až dokonca turnaja. Ich vypadnutie a konečné obsadenie deleného piateho miesta patrí k jedným z najväčších prekvapení celej sezóny. Pred turnajom mal taktiež celý team spoločný bootcamp. Ako sa ale vyjadrili viacerí jeho spoluhráči, v konečnom dôsledku im to viac uškodilo, ako pomohlo. Esuba ale mohla mať čisté svedomie. Hráči do toho dali všetko. Pre Blogg1sa by ale potencionálne víťazstvo nebolo určite najväčším úspechom roka 2019. Svojimi slovami sa poriadne zamyslel nad vážnosťou tohto turnaja.

Zamrzí to, ale už na to nemyslím, nijak to nezměním. Stalo se, my můžeme mít čisté svědomí, co se týče přípravy, dali jsme do toho všechno. Bohužel to nevyšlo. Otázka spíš zní, v čem je MČR zas tak jiné než ostatní turnaje? Větší stage? Více diváků? To je pravda, ale soupeři zůstavají furt stejní. Celý rok hrajeme proti stejným týmům, takže bych nějak nebral ohled na jeden nevydařený turnaj. Razantní pokrok v kariéře, to zvednutí poháru z MČR neudělá. Za celý rok bych jako můj největší úspěch bral právě kvalifikováni se na lanku do Polska, né vyhrané turnaje na czsk.

Zostava eSuby pre rok 2020. Photo by eSuba

V momente kedy vydávame tento článok je už známe, že Blogg1s ostáva naďalej v eSube, kde sa jeho novými spoluhráčmi stali Nio, Elive, Luko a Levi. Na trénerskej pozícii naďalej ostáva stálica tohto tímu, Benq1. Svoje ambície a ciele majú samozrejme vysoké. Čo iné sa od takej zostavy dá aj čakať. Aké má ale on osobne ciele pre tento rok?

Co se týče týmu, určitě chceme hrát zahraniční kvalifikace na turnaje. Vyskytovat se časteji na hltv a trošku zkusit prorazit v HLTV rankingu. Ambice a cíle máme vysoké, záleží na nás, jak se s nimi popereme. A nějaký individualní cíl? Rozhodně být aktivnější ve FPLC, dostal jsem šanci být součásti fplc skrz invite, který jsme dostali jako esuba, jen to zatím flákám. Takže rozhodně chci být aktivnější.

Prečo je Blogg1s 9.najlepším hráčom za rok 2019?

Blogg1s sa počas roka 2019 uchytil v každom tíme, v ktorom pôsobil. V každom jednom zaznamenal aspoň jedno pódium a na serveri patril k najlepším hráčom. Svojimi výkonmi sa skvelo reprezentoval aj v zahraničí. Reč je samozrejme o lanke v Poľsku, kde bol v zápasoch proti profesionálom ťahúnom svojho tímu. V eSube sa taktiež dočkal dvoch vyhraných laniek, počas ktorých podával solídne výkony. 9.miesto v našom rebríčku si vďaka minulému roku rozhodne zaslúži.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.